Įvaldykite savo svetainės našumą: išsamaus SEO audito vadovas
SEO auditas yra vienas iš svarbiausių proceso dalių, kadangi jo metu yra nustatomos ir pašalinamos problemos, darančios poveikį jūsų svetainės reitingui paieškos sistemoje. Tai apima svetainės struktūros, raktinių žodžių, atgalinių nuorodų ir kt. veiksnių analizę. Visa to tikslias – padidinti interneto svetainės organinį srautą ir matomumą. Taigi, šiame vadove ne tik pristatoma, iš ko susideda SEO auditas, bet ir išsamiai paaiškinamas kiekvienas SEO analizės žingsnis.
Pagrindiniai aspektai
Išsamus SEO auditas yra tarsi jūsų svetainės sveikatos patikrinimas, padedantis nustatyti ir išspręsti problemas, kurios turi įtakos pozicijoms, bei patobulinti bendrą SEO strategiją.
Pagrindiniai SEO audito įrankiai yra „Google Search Console“, „Screaming Frog“, „SEMrush“, „Ahrefs“ ir „Moz“. Šios priemonės apima svetainės naršymą, našumo tyrimą ir atgalinių nuorodų tikrinimą.
Pagrindiniai SEO audito elementai apima vidinį SEO (pavyzdžiui, metažymų ir raktinių žodžių optimizavimą), techninį SEO (svetainės greitis ir indeksavimo problemos) ir išorinį SEO (atgalinių nuorodų analizė).
SEO audito apžvalga:
Domina SEO auditas?
Susisiekite su mumis!
Atliekant SEO auditą, įvertinama svetainės optimizacija paieškos sistemose, taip pat nustatomos klaidos ir silpnosios vietos, kas leidžia padidinti svetainės matomumą. Pagrindinis audito tikslas – įvertinti, kaip gerai svetainė yra optimizuota, atrasti problemas, kurios turi įtakos pozicijoms, ir nurodyti tobulintinas sritis. Tai galima laikyti svetainės sveikatos patikra, užtikrinančia optimalų jos veikimą ir prisidėjimą prie bendros SEO strategijos sėkmės.
SEO analizė yra būtina, norint nustatyti bei pašalinti esamas SEO problemas, kurios daro neigiamą įtaką svetainės pozicijoms, o tai savo ruožtu – gali gerokai padidinti organinį srautą. Stebint paieškos sistemų atnaujinimų veikimą, būtina suprasti, kaip keičiasi organinis srautas, ir į tai reaguoti. Išsamus SEO auditas taip pat padės pašalinti dublikuotas svetainių versijas, o tai savo ruožtu pagelbės išvengti nuskaitymo ir indeksavimo problemų.
Atsižvelgiant į svetainės dydį ir sudėtingumą, galima atlikti įvairių tipų auditus, kurie padeda diagnozuoti problemas prioriteto tvarka. Be to, atliekant SEO auditą svarbu:
Kurti ir tvarkyti turinį pagal tikslinės auditorijos poreikius ir išsikeltus verslo tikslus;
Užtikrinti, kad svetainės atitiktų techninius paieškos sistemų reikalavimus;
Dėmesys vartotojo patirčiai.
Laikantis šių principų, užtikrinama, kad svetainė ne tik atitiktų techninius paieškos sistemų reikalavimus, bet ir teiktų vertę lankytojams.
Pagrindiniai SEO audito įrankiai sėkmei pasiekti
Norint atlikti išsamų SEO auditą, reikia tinkamų tam priemonių. Yra įvairių SEO analizės įrankių, įskaitant nemokamą „Screaming Frog”, kurio ribota versija galima naudotis nemokamai. Vienas iš rekomenduojamų SEO audito įrankių yra „Google Search Console”. Taip pat galimi įrankiai auditui yra šie:
SEMrush;
Ahrefs;
Moz.
Svarbu paminėti, jog jų kainodara skiriasi ir kai kurios priemonės siūlo pakopinius modelius, atitinkančius skirtingo lygio SEO audito poreikius.
Be to, specializuoti įrankiai suteikia neįkainojamos informacijos apie svetainę – nuo saugumo problemų iki naršymo klaidų, kas yra itin svarbu atliekant išsamų SEO auditą. Šios priemonės padeda analizuoti svetainės veikimą, atrasti klaidas ir stebėti pažangą laikui bėgant. Šiuos įrankius galima suskirstyti į tris kategorijas: svetainių nuskaitymo programinė įranga, našumo ir būklės rodiklių analizatoriai ir atgalinių nuorodų bei domenų autoriteto tikrintuvai.
Svetainių nuskaitymo programinė įranga
Šis įrankis yra itin svarbus nustatant nuskaitymo problemas ir kuriant svetainių žemėlapius. Pavyzdžiui, „Screaming Frog“ padeda rasti puslapius, kurių paieškos sistemos negali pasiekti, todėl galima nuodugniai išnagrinėti svetainės nuskaitymo problemas. „SE Ranking“ siūlo papildomų privalumų, pavyzdžiui, skirtingų atliktu auditų palyginimą, kad būtų galima stebėti pažangą, ir svetainių žemėlapių generavimą vienu spustelėjimu. Šios priemonės imituoja, kaip paieškos sistemos analizuoja svetaines, todėl lengviau nustatyti galimas problemas visuose puslapiuose.
Šių įrankių naudojimas padeda užtikrinti, kad visa jūsų svetainė būtų prieinama paieškos sistemoms, o tai labai svarbu indeksavimui ir reitingavimui. Reguliariai naršydami svetainę, galite užbėgti galimoms problemoms už akių ir palaikyti optimalų svetainės veikimą.
Našumo ir būklės rodiklių analizatoriai
Norint geriau suprasti naudotojų patirtį ir paieškos reitingus, nenuostabu, jog būtina analizuoti našumo ir būklės rodiklius. Pagrindiniai žiniatinklio gyvybiniai rodikliai – esminiai naudotojų patirties vertinimo rodikliai – turi tiesioginės įtakos paieškos reitingams. Programoje „Google Search Console“ pateikiama speciali ataskaita „Core Web Vitals“, kurią galima naudoti atliekant SEO auditą ir įvertinti pagrindinius naudotojų patirties rodiklius.
Šie įrankiai padeda suprasti, kaip jūsų svetainė veikia realiomis sąlygomis, ir suteikia įžvalgų apie tobulintinas sritis. Daugiausia dėmesio skirdami tokiems rodikliams kaip įkrovimo laikas, interaktyvumas ir vizualinis stabilumas, galite pagerinti naudotojų patirtį ir padidinti savo svetainės paieškos rezultatus.
Atgalinių nuorodų ir domeno autoritetų tikrintuvai
Norint įvertinti puslapio SEO efektyvumą, pirmiausia būtina įvertinti atgalines nuorodas ir domeno autoritetą. Atgalinių nuorodų profilis apima šių nuorodų skaičiaus ir kokybės nustatymą, įvairius domenus, pateikiančius nuorodas, ir kiekvienos nuorodas pateikiančios svetainės svarbą svetainei. Be to, atliekant nuorodų auditą, renkami duomenys apie svetainės atgalines nuorodas, siekiant įvertinti jų kokybę ir įtaką SEO.
Verta įsiminti, jog aukštos kokybės atgalinės nuorodos iš patikimų šaltinių padidina svetainės autoritetą ir pozicijas. Reguliariai peržiūrint ir tobulinant atgalinių nuorodų profilį, užtikrinamas jo stiprumas ir tinkamumas, kas yra svarbu SEO strategijai ir tikslams pasiekti.
Vidinis SEO: Jūsų turinio strategijos pagrindas
Vidinis SEO (On-page SEO) yra labai svarbus – jis daro įtaką tiek paieškos sistemų, tiek naudotojų turinio tinkamumo ir jo kokybės vertinimui. Taigi, šoje skiltyje daugiausia dėmesio skirsime turinio analizei, optimizavimui ir tvarkymui, siekiant pagerinti padėtį paieškos sistemose ir padidinti naudotojų įsitraukimą. Be to, nuolat atnaujinamas tinklaraštis gali gerokai padidinti svetainės aktualumą, o tai lemia geresnes paieškos pozicijas.
Kiekviename į konkrečius raktažodžius orientuotame nukreipiamajame puslapyje atliekama puslapio lygmens analizė, siekiant užtikrinti, kad jis atitiktų aukščiausius kokybės ir optimizavimo standartus. Aiški ir organizuota svetainės struktūra yra labai svarbi, jog vartotojai galėtų lengvai rasti turinį. Tai daro įtaką naudotojų įsitraukimui, SEO veikimui ir bendrai verslo sėkmei. Panagrinėkime plačiau, kaip veikia metažymos, raktinių žodžių ir vaizdų optimizavimas.
Metažymų įvaldymas didžiausiam poveikiui
Metažymos, įskaitant antraštės žymas, peržiūros žymes, robotų žymas, hreflang žymas, kanonines žymas, „Open Graph“ žymas ir turinio tipą, yra esminiai komponentai, darantys įtaką tam, kaip svetainė pateikiama paieškos sistemos rezultatuose. Tikriausiai neverta ir minėti, jog visa tai turi įtakos lankomumui ir vartotojų įsitraukimo rodikliams. Tam, kad metaaprašymai būtų veiksmingi, reiktų naudoti tikslinius raktinius žodžius ir papildomus raktažodžius. Tai turėtų būti natūralūs, aprašomieji arba raginantys imtis veiksmų žodžiai. Rekomenduojamas optimalus ilgis turėtų būti 155-160 ženklų, kad padidėtų paspaudimų paieškos rezultatuose rodikliai.
Nors metaaprašymai nėra tiesioginiai reitingavimo veiksniai, jie daro didelę įtaką lankytojo sprendimui iš paieškos rezultatų pereiti į konkrečią svetainę. Tokie įrankiai, kaip „SE Ranking“, suteikia išsamų metažymų tyrimą pagal svetainių audito galimybes, padeda nustatyti metažymų klaidas ir prisideda prie bendro svetainės optimizavimo.
Raktinių žodžių optimizavimo technikos
Siekiant išlaikyti veiksmingą raktažodžių strategiją, SEO auditas turi apimti šiuos veiksmus:
Raktinių žodžių efektyvumo analizė;
Nepanaudotų raktažodžių paieška;
Turinyje esančių spragų nustatymas;
Raktažodžių strategijos optimizavimas, ieškant raktažodžių, pagal kuriuos konkurentai užima aukštas pozicijas, o jūsų svetainė – ne;
Atitinkamų raktažodžių naudojimas pirmuosiuose sakiniuose arba pirmoje pastraipoje, siekiant sustiprinti puslapio SEO ir turinio tinkamumą.
Svarbu paminėti, jog skirtingų pagrindinio raktinio žodžio variacijų įtraukimas į turinį pagerina SEO optimizavimą nesukuriant perteklinio raktinių žodžių kiekio. Kiekviename segmente turėtų būti sutelktas dėmesys į skirtingą raktinę frazę tam, kad būtų išvengta vidinės konkurencijos ir kad būtų maksimaliai padidintas bendras SEO efektyvumas.
Domina SEO auditas?
Susisiekite su mumis!
Vaizdų optimizavimo pagrindai
Optimizuojant paveikslėlius galima gerokai sutrumpinti svetainės įkrovimo laiką. Techninis SEO apima tokius puslapio veiksmus, kaip vaizdų optimizavimas, kurie prisideda prie greitesnio svetainės įkėlimo ir didesnio saugumo. Naudojant aprašomąjį paveikslėlių tekstą, paieškos sistemos tiksliau indeksuoja paveikslėlius ir pagerina matomumą atliekant paveikslėlių paiešką.
Paveikslėlių suspaudimas padeda pagreitinti puslapio įkėlimo laiką, o tai yra pagrindinis svetainės lankytojo patirties ir paieškos sistemų reitingo veiksnys. Daug dėmesio skirdami vaizdų optimizavimui, galite užtikrinti geresnę naudotojų patirtį ir padidinti bendrą svetainės našumą.
Navigacija per svetainės struktūrą ir vidines nuorodas
Gerai organizuota svetainės struktūra yra naudinga tiek paieškos sistemai, tiek patiems svetainės lankytojams. „Google“ sunkiai suras visus nestruktūrizuotos svetainės puslapius, todėl tinkama svetainės architektūra yra labai svarbi. Aiški hierarchija užkerta kelią vidinei puslapių konkurencijai ir padeda paieškos varikliams suprasti svetainės išdėstymą.
Naudojant tokias priemones, kaip „Ahrefs“, galima atskleisti, kaip žemiau nurodytos metrikos atitinka svetainės hierarchiją ir padeda žiniatinklio valdytojams veiksmingiau struktūrizuoti svetainę.
HTTP statuso kodas;
Turinio tipas;
Srautas;
Indeksavimo galimybės.
Šioje sklityje bus glinamasi į navigacijos tikslinimą, siekiant pagerinti lankytojų patirtį, ir į SEO optimizavimo didinimą, naudojant strategines vidines nuorodas.
Navigacijos supaprastinimas siekiant palengvinti naršymą vartotojui
Aiškūs ir paaiškinantys svetainės skilčių pavadinimai yra itin svarbu – tai ne tik padeda lankytojams sklandžiau orientuotis svetainėje, bet ir, suderintos su esamu turiniu, užtikrina geresnį SEO optimizavimą. SEO audito metu atliekant lankytojų patirties analizę yra įvertinama, kaip lankytojai naudojasi svetaine ir pateikiamos svarbios įžvalgos, kaip būtų galima patobulinti navigaciją. Taip pat, išanalizavus konkurentus, jų UX ypatybes (pavyzdžiui, raginimus imtis veiksmų ir kontaktų puslapio struktūrą) galima rasti tobulėjimui naudingų idėjų.
Patobulinus svetainės navigaciją, vartotojai gali lengvai rasti reikiamą informaciją, o tai prisideda prie geresnio įsitraukimo ir didesnių konversijų skaičių. Taigi, dėmesys vartotojo patirčiai yra vienas iš svarbiausių dalykų. Tai leidžia sukurti ne tik patogią lankytojui, bet ir sistemoms optimizuotą svetainę.
SEO gerinimas naudojant strategines vidines nuorodas
Vidinės nuorodos yra svarbios SEO optimizavimui, nes padeda paskirstyti nuorodų kapitalą ir nukreipia naudotojus į atitinkamą turinį. Siekiant padidinti prioritetinių puslapių matomumą ir jų svarbą, reikėtų strategiškai orientuotis į maksimalų vidinių nuorodų naudojimą. Vidinės nuorodos perduoda nuorodų „svorį” savo puslapiuose, todėl galite viduje valdyti ir optimizuoti reitingavimo galios srautą.
Efektyvus vidinis susiejimas gali pagerinti SEO reitingus, kadangi strategiškas nuorodų talpinimas padeda „Google“ aiškiau atskleisti svarbiausią svetainės turinį. Taigi, sutelkę dėmesį į vidines nuorodas, galite padidinti bendrą SEO efektyvumą.
Techninis SEO: Tvirtam pagrindui užtikrinti
Techninis SEO rūpinasi svetainės našumu. Siekiant išvengti paieškos, indeksavimo ir reitingavimo problemų bei PageRank sumažėjimo, būtina užtikrinti, kad „Google“ indeksuotų tik vieną saugią HTTPS svetainės versiją. Kadangi paieškos sistemos taiko „mobile-first“ indeksavimo metodą, labai svarbu, kad svetainė būtų pritaikyta mobiliesiems įrenginiams. Taikant šį metodą, naudojamos tokios metažymos, kaip „viewport“ ir „content-type“, taip pat naudojamas „responsive“ navigacijos dizainas.
Svarbu žinoti, jog turint kelias svetainės versijas, gali kilti problemų dėl nuskaitymo, indeksavimo ir reitingavimo, taip pat gali sumažėti PageRank. Techninė SEO analizė gali padėti atrasti galimas tobulintinas vietas, palyginti su konkurentais, įvertinant svetainės greitį, SSL/HTTPS konfigūraciją ir suderinamumą su mobiliaisiais įrenginiais. Taigi, kaip būtų galima paspartinti svetainės greitį bei galimus indeksavimo problemų sprendimus.
Svetainės greičio spartinimas, siekiant geresnių pozicijų
Tokie įrankiai, kaip „PageSpeed Insights“ ir „GTmetrix“ analizuoja svetainių įkrovimo greitį ir pateikia įžvalgų apie našumą bei techninę būklę. Kiti svetainės našumo gerinimo būdai:
CSS, „JavaScript“ ir HTML failų mažinimas iki minimumo;
Turinio pristatymo tinklo (ang. Content Delivery Network) naudojimas;
GZIP suspaudimo naudojimas;
Įskiepių ir teksto kieko mažinimas.
„PageSpeed Insights“ siūlo tiek sudėtingesnių, tiek paprastesnių sprendimo būdų. Pavyzdžiui, pašalinti atvaizdavimą blokuojančius JavaScript ir CSS ar vaizdų suspaudimą, kad būtų padidintas svetainės greitis. Taigi, pagerinus puslapio greitį, pagreitėja įkėlimo laikas ir pasirūpinama geresne lankytojo patirtimi, o tai lemia aukštesnes svetainės padėtį paieškos rezultatuose.
Indeksavimo problemų ir svetainės klaidų sprendimas
Dažniausiai pasitaikančios indeksavimo klaidos, galinčios neigiamai paveikti SEO, yra šios:
404 ir serverio klaidos;
Naršymo problemos;
Pasikartojantis turinys;
Pernelyg dažnas nuolatinių nukreipimų naudojimas.
Aiški svetainės struktūra padeda paieškos sistemoms suprasti turinio svarbą ir organizuoti siūlomus produktus ar paslaugas. Labai svarbu teisingai naudoti robotų ir hreflang žymas, nes jos padeda paieškos varikliams tinkamai indeksuoti turinį.
Norint išlaikyti pastoviai atnaujintą ir teisingai indeksuotą svetainę, būtinas reguliarus svetainės žemėlapio problemų stebėjimas per „Google Search Console“. Sprendžiant šias problemas, užtikrinama visiška svetainės optimizacija paieškos sistemoms.
Išorinis SEO: Svetainės autoriteto stiprinimas
Domina SEO auditas?
Susisiekite su mumis!
Išorinis seo (Off- page SEO) yra orientuotas į išorinius veiksnius, kurie turi įtakos svetainės autoritetui ir paieškos reitingams. Atliekant išorinio SEO auditą, analizuojami puslapiai ir domenai, kuriuose pateikiamos nuorodos į jūsų svetainę, siekiant įvertinti jų įtaką SEO rezultatams. O atliekant vidinio SEO auditą, priešingai – daugiausia dėmesio skiriama atskirų puslapių optimizavimui, siekiant padidinti jų matomumą paieškos sistemose. Nuorodų kūrimas yra svarbu svetainės autoritetui ir tam, kaip paieškos sistemos vertina svetainės patikimumą ir vertę.
Domeno autoriteto didinimas priklauso nuo atgalinių nuorodų gavimo iš įvairių autoritetingų domenų. Taip pasirūpinama gera svetainės reputacija ir paieškos reitingu. Žemiau bus gilinamasi į atgalinių nuorodų profilio vertinimą ir tobulinimą, taip pat į prekės ženklo sklaidos internete valdymą.
Atgalinių nuorodų profilio vertinimas ir tobulinimas
Dažnai aukštos kokybės atgalinė nuoroda yra „dofollow“ nuoroda, patalpinta autoritetingame puslapyje, ir joje naudojamas tinkamas ankoro ( „anchor“ ) tekstas su tiksliniais raktažodžiais. Atgalinės nuorodos iš patikimų ir autoritetingų svetainių labai prisideda prie gavėjo svetainės reitingo paieškos sistemoje gerinimo. Atliekant nuorodų tyrimą, įvertinamos svetainės nuorodų profilio stipriosios ir silpnosios pusės, nustatant nuorodų svarbą ir autoritetą.
Atgalinių nuorodų analizė padeda suprasti reitingų skirtumus, atsižvelgiant į įeinančių nuorodų skaičių ir kokybę. Nuolat peržiūrint ir tobulinant atgalinių nuorodų profilį, galima išlaikyti stiprų nuorodų profilį, kuris prisideda prie bendros SEO sėkmės.
Prekės ženklo sklaida internete
Signalai iš tokių platformų, kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „LinkedIn“ gali netiesiogiai daryti poveikį svetainės optimizacijai, kadangi tai didina matomumą ir srautą. Bendravimas su savo auditorija socialinėje medijoje, skatinimas dalintis turiniu bei paminėjimai gali sustiprinti jūsų, kaip prekinio ženklo, buvimą internete ir autoritetą.
Aktyviai valdydami savo prekės ženklo sklaidą, galite sustiprinti reputaciją internetinėje erdvėje, kuri padeda siekti užsibrėžtų SEO tikslų. Toks požiūris didina organinį srautą ir stiprina bendrą svetainės našumą.
Išplėstinis SEO audito kontrolinis sąrašas
Šis išplėstinis SEO audito kontrolinis sąrašas turėtų apimti strateginių tikslų analizę, kad ilgalaikiai SEO kampanijos tikslai būtų suderinti su bendrais verslo siekiais. Pirmenybę teikiant lengviems pataisymams ir didelį poveikį turinčioms problemoms, galima operatyviai padidinti SEO efektyvumą.
Pastoviai atliekamas turinio auditas gali suteikti prekių ženklams pranašumą nuolat tobulinant ir optimizuojant turinį. Šie auditai padeda planuoti būsimas strategijas, pasinaudojant gautomis įžvalgomis, siekiant išvengti praeities klaidų. Toks įrankis, kaip „SEO PowerSuite“, siūlo automatizuotus sprendimus reguliariems svetainių auditams ir veiklos ataskaitoms rengti.
Puslapių prioritizavimas turinio atnaujinimams
Vykdant turinio auditą, atliekama išsami apžvalga, kurios tikslas – padidinti prekės ženklo turinio veiksmingumą, suderinant jį su konkrečiais tikslais (SEO, įsitraukimu ar konversijomis). Turinys, kurį reikia atnaujinti, gali būti nustatomas naudojant metrikas, atskleidžiančias ankstesnius rezultatus, ir patentuotus įrankius puslapio vertei įvertinti.
Puslapiai, esantys vos už dešimties geriausių rezultatų ribos, turėtų būti reguliariai atnaujinami, kad padidėtų jų šansai pakilti į pirmąjį puslapį. Turinį, kurio rezultatai krenta, galima atgaivinti atnaujinant informaciją ir iš naujo jį publikuojant. Tai gali padėti susigrąžinti anksčiau turėtas pozicijas.
Neveikiančių nuorodų ir nukreipimo problemų šalinimas
Bendrą lankytojo patirtį svetainėje gali paveikti neveikiančios nuorodos: jos suardo vidinių nuorodų struktūrą ir sukelia naudotojams sunkumų orientuotis puslapyje. Kadangi naudotojų patirtis yra itin svarbus SEO veiksnys, neveikiančios nuorodos kenkia SEO rezultatams, dėl ko jos turi būti pašalintos.
Svetainės audito įrankis atlieka svarbų vaidmenį atliekant SEO auditą, nes nustato visus svetainės 404 klaidų puslapius, išryškindamas neveikiančias nuorodas, į kurias reikia atkreipti dėmesį. Siekiant veiksmingai valdyti neveikiančias nuorodas, nukreipiančias į neegzistuojančius puslapius, reikėtų nukreipti į atitinkamus gyvus puslapius, o puslapiams su naujais URL, nustatyti tinkamą nukreipimą iš senojo URL, kad būtų išsaugotas srautas ir nuorodų teisingumas.
Analizės panaudojimas SEO auditui
„Google Analytics“ padeda rasti raktinius žodžius, kurie pritraukia lankytojus į svetainę, ir jų elgseną, pavyzdžiui, atmetimo rodiklius ir konversijas pagal raktinius žodžius. Analizuojant „Google Analytics“ ir išorinių šaltinių duomenis, susijusius su SEO, galima sudaryti veiksmų sąrašą, kuriuo siekiama pakelti raktažodžių pozicijas ir paieškos srautą.
Elektroninės prekybos konversijų duomenis iš „Google Analytics“ galima panaudoti nustatant prioritetinėms SEO užduotims, turinčioms didesnį pajamų potencialą. Siekiant įvertinti SEO iniciatyvų veiksmingumą, rekomenduojama reguliariai stebėti rezultatus pagal nustatytus lyginamuosius rodiklius. Šios įžvalgos padeda tobulinti SEO strategiją ir užtikrinti nuolatinį tobulėjimą.
Konkurentų lyginamoji analizė: Mokomės iš rinkos
Siekiant suprasti savo padėtį rinkoje ir išryškinti tobulintinas sritis, atliekant SEO auditą svarbu palyginti savo svetainę su konkurentais. Konkurentų analizė padeda patvirtinti esamas raktažodžių strategijas, atrasti naujų raktažodžių ir turinio galimybes ir atrasti nepastebėtas nuorodų kūrimo galimybes.
Lumar Website Intelligence įrankis žinomas dėl savo galimybių:
Svetainės architektūros analizė;
„Google Panda“ atkūrimas;
Konkurentų stebėjimas;
Svetainės lankytojo patirties gerinimas.
Taigi, atliekant lyginamąją konkurentų tyrimą, galima įgyti strateginį pranašumą ir patobulinti savo svetainės veikimą.
Optimizavimas ateičiai: Tolesni žingsniai po SEO audito
Atlikus SEO auditą, reikėtų sudaryti išsamų įžvalgų sąrašą, suskirstyti jas pagal daromą poveikį ir pirmiausia spręsti svarbiausias problemas. Patartina įdiegti užduočių planavimo ir priskyrimo sistemą, kad būtų lengviau atsiskaityti ir bendradarbiauti įgyvendinant iš audito išsineštas rekomendacijas.
Sudarykite kruopščiai suplanuotą grafiką, kuriame būtų numatyti po audito atlikto veiksmų plano įgyvendinimo etapai ir tikslai. Stebėkite ir vertinkite SEO darbų veiksmingumą po audito atlikimo pagal padidėjusį organinį srautą ir kitus pagrindinius veiklos rodiklius. Tokie žingsniai padeda užtikrinti, kad SEO strategija išliktų veiksminga ir prisitaikytų prie besikeičiančių tendencijų ir algoritmų.
Apibendrinimas
Apibendrinant galima teigti, kad SEO auditas yra ypatingai svarbus procesas, kuriam reikalinga svetainės vidinio SEO, išorinio SEO, techninio SEO, svetainės struktūros, ir kt. veiksnių analizė. Pasitelkus tinkamus įrankius ir metodus, galima pastebėti tobulintinas vietas, išspręsti įsisenėjusias problemas ir gerokai padidinti organinį srautą bei paieškos reitingus.
Atminkite, kad paieškų sistemos optimizacija yra nuolatinis procesas, kurį reikia nuosekliai stebėti ir optimizuoti. Būkite aktyvūs, nuolat tobulinkite savo strategijas ir sulauksite ilgalaikės sėkmės. Ar esate pasirengę patobulinti savo svetainės SEO? Pradėkite auditą šiandien ir stebėkite, kaip gerėja jūsų rezultatai!
D.U.K.
Koks yra pagrindinis SEO audito tikslas?
Pagrindinis SEO audito tikslas – įvertinti svetainės optimizavimą paieškos sistemoms ir rasti būdų, kaip padidinti matomumą bei organinį srautą. Tai padeda padidinti bendrą svetainės našumą.
Kokios priemonės yra būtinos išsamiam SEO auditui atlikti?
Išsamiam SEO auditui atlikti reikia tokių įrankių, kaip „Screaming Frog“ svetainėms nuskaityti, „Google Search Console“ veiklos analizei atlikti ir „Ahrefs“ atgalinėms nuorodoms patikrinti. Šios priemonės padės jums įvertinti ir pagerinti svetainės optimizaciją.
Kaip galiu padidinti savo svetainės užsikrovimo greitį?
Norint padidinti svetainės krovimo greitį, turėtumėte sumažinti CSS, „JavaScript“ ir HTML failų skaičių, naudoti turinio pristatymo tinklą, naudoti GZIP suspaudimą ir sumažinti įskiepių bei teksto kiekį.
Kodėl vidinis susiejimas svarbus SEO optimizavimui?
Vidinės nuorodos yra svarbios SEO, kadangi jos padeda paskirstyti nuorodų „svorį“ , nukreipia lankytojus į atitinkamą turinį ir nušviečia svarbiausią svetainės turinį paieškos sistemoms, taip pagerindamos svetainės reitingą paieškos sistemose.
Kaip socialiniai tinklai gali paveikti mano svetainės SEO?
Soc. medija gali turėti įtakos svetainės optimizacijai, kadangi tai didina matomumą ir skatina lankytojų srautą, o galiausiai gerina svetainės autoritetą ir paieškos reitingus.
Domina SEO auditas?
Susisiekite su mumis!